DIGITÁLNÍ DODACÍ LISTY – NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY A POKYNY K PŘÍSTUPU

Společnost Avantor přechází z papírových dodacích listů na digitální QR kódy

Nejčastější dotazy

O co jde?

Společnost Avantor se zavázala, že bude ctít princip udržitelnosti, a proto zavádíme iniciativu na snížení množství odpadu z obalů. Možná vám neuniklo, že se v roce 2021 na našich obalech objevily QR kódy – v tomto bodě začíná přechod společnosti Avantor z tradičních papírových dodacích listů v balení každé objednávky na QR kód natištěný na recyklovatelnou nálepku na vnější straně obalů, které již obsahují adresu zákazníka. Zákazníci se ke svému digitálnímu dodacímu listu dostanou naskenováním tohoto QR kódu.


Proč to společnost Avantor dělá?

V současné době mají zákazníci možnost aktivovat si službu zasílání digitálních dodacích listů u objednávek pocházejících z distribučních center společnosti Avantor. Všechny naše zákazníky vyzýváme, aby si práci s digitálními dodací listy osvojili s předstihem a ještě více tím stvrdili svůj závazek k udržitelnosti a efektivitě. 


Proč to společnost Avantor dělá?

Přechod z tradičních papírových dodacích listů na digitální dodací listy umožní společnosti Avantor dále snižovat dopad na životní prostředí a dosahovat cílů v oblasti udržitelnosti. 


Kdy k přechodu dojde?

Zákazníci mají možnost zvolit si digitální dodací listy u objednávek odesílaných z distribučních center společnosti Avantor s okamžitou platností. Cílem společnosti Avantor je plně přejít na digitální dodací listy do ledna 2023.


Budou digitální dodací listy k dispozici pro všechny dodávky společnosti Avantor?

Digitální dodací listy budou k dispozici prostřednictvím QR kódu u všech dodávek pocházejících z distribučních center společnosti Avantor. 


Je tento přechod součástí širších aktivit v oblasti udržitelnosti, které společnost Avantor vyvíjí?

Ano. Společnost Avantor se zavázala k udržitelnosti, což se projevuje tím, že to, co každý den děláme, má pozitivní dopad na životní prostředí i společnost jako celek. Prostřednictvím udržitelnosti, která je zakotvena v celém našem podnikání, naplňujeme své poslání, které spočívá v uvádění vědy do pohybu s cílem vytvořit lepší svět.
Jako celosvětový lídr v oboru máme odpovědnost přinášet svým spolupracovníkům, zákazníkům, dodavatelům, akcionářům a komunitám dlouhodobou hodnotu.


Jaký má přechod na dodací listy přes QR kódy dopad na životní prostředí?

Pokud by všichni naši zákazníci v Evropě používali QR kódy bez papírových dodacích listů, ušetřili bychom ročně 12–25 stromů a zabránili emisím skleníkových plynů ve výši 1,1–1,2 MTCO2e.


Čím ještě společnost Avantor podporuje udržitelnost?

Podívejte se prosím do naší sekce o udržitelnosti na avantorsciences.com


Jak pomocí QR kódu zjistím, co je obsaženo v obalu od společnosti Avantor?

Návod v souboru PDF


Co když si přechod na QR kódy nepřeji? 

Zákazníci mají v současné době možnost volby. Buď se rozhodnout pro digitální dodací listy, nebo zůstat u papírových dodacích listů. Dostupné alternativy prodiskutujte se svým obchodním zástupcem.


Bude se s balíky i nadále zasílat papírový dodací list?

Papírové dodací listy budou nadále zasílány v případě, že si nepřihlásíte službu zasílání digitálních dodacích listů. Když pro dané místo doručení zapnete přechod na digitální dodací listy, papírový dodací list vám zasílat přestaneme.


Zabezpečení a jak na to

Jaké zařízení potřebuji k naskenování QR kódu?

QR kód zvládají načíst telefony s fotoaparátem pomocí funkce čtení QR kódů.
V případě notebooků nebo stolních počítačů je ke čtení kódu QR zapotřebí skenovací zařízení připojené k počítači.


Proč přístup k digitálním dodacím listům vyžaduje zabezpečené přihlášení?

Zabezpečené přihlášení je zapotřebí k omezení viditelnosti obsahu balíku pouze na oddělení vaší společnosti, a to samé platí pro ostatní údaje dostupné pod heslem nebo pro registrované uživatele.
Možnosti zabezpečeného přístupu k digitálním dodacím listům:

1. Heslo

Ochrana heslem je vhodná pro zákazníky, kteří mají více lokalit s více příjemci.
Uživatel bude mít po naskenování QR kódu omezený přístup pouze k zobrazení dodacích listů. Omezený přístup zabraňuje uživatelům v zobrazení objednávek, cen a cenových nabídek.
Pokud si přejete využít možnost ochrany heslem, určený webový administrátor společnosti by nás měl kontaktovat na adrese: info.sk@vwr.com 
Jakmile administrátor možnost vyřídí, sdělí heslo příslušným oddělením přijímajícím zboží, aby mohla začít stahovat digitální dodací listy.


Jak zjistím, kdo je ve společnosti administrátorem pro oblast digitálních dodacích listů?

Může se stát, že se pomocí hesla k digitálnímu dodacímu listu nedostanete. V takovém případě se obraťte na svého administrátora a heslo u něj ověřte.
Pokud administrátora v rámci své společnosti neznáte, obraťte se na: info.sk@vwr.com

Registrovaný uživatel

Možnost registrovaného uživatele je vyžadována v případě uživatelů, kteří potřebují přístup k užitečným nástrojům zjednodušujícím nákup. Pokud vás zajímá, jak se stát registrovanými uživateli, klikněte sem


Naše společnost používá několik účtů, musím službu přihlásit u všech?

Přihlášení služby je k dispozici pro jednotlivé či všechny účty pro dodávky, případně úplně pro všechny účty. Jakmile projdete úvodním aktivačním nastavením digitálních dodacích listů, budete si moci vybrat, které účty budou zahrnuty do vašeho profilu na webu VWR.com. 


Jste připraveni přihlásit si službu zasílání digitálních dodacích listů a zrušit zasílání papírových dodacích listů?

Přihlášení

Již máte profil na VWR.com?

Pokud máte profil na webu VWR.com, přihlaste se zadáním e-mailu a hesla v horní části stránky. Po přihlášení získáte přístup ke svému účtu a osobnímu nastavení. 
Pokud máte uživatelský profil a vaše společnost si přihlásí službu, budete mít přístup automaticky. >

Pokud uživatelský profil nemáte, přejděte na další otázku.

Jak na to zjistíte v tomto návodu


Jak poznám, že byl můj profil vytvořen?

Do 48 h vám bude zasláno oznámení o ověření vašeho účtu. 


Jak se po vytvoření uživatelského profilu přihlásím ke službě zasílání digitálních dodacích listů?

Službu zasílání digitálních dodacích listů si můžete vyřídit na adrese info.sk@vwr.com


Na koho se mám obrátit, když je QR kód poškozený a čtečka ho nedokáže přečíst?

Pokud máte osobní přihlášení na našem webu, dodací list si můžete vždy stáhnout v sekci Stav objednávky (WIMS). V opačném případě nám napište na info.sk@vwr.com nebo zavolejte na +421 2 321 010 33. Uveďte prosím číslo objednávky nebo číslo dodacího listu na štítku a my vám digitální dodací list zašleme e-mailem.